Muzyka na weselu - wybór zespołu weselnego
Muzyka na weselu - wybór zespołu weselnego

Wesele spełnia w zasadzie jedno, niezwykle ważne zadanie. Sprawia, że zaproszeni goście świetnie się bawią. Jest to cel, który stawia sobie każda młoda para. Zadowolenie weselników jest dla nich prawdziwym komplementem. Drogą do osiągnięcia takiego rezultatu jest dobra muzyka na weselu. W zasadzie istnieją dwie możliwości, zatrudnienie zespołu lub DJ-a. Który wybór będzie lepszy?
Przemyślany wybór
Decyzja o zatrudnieniu DJ-a lub zespołu nie należy do najprostszych, lecz można ją sobie nieco ułatwić. Zanim dokona się wyboru należy przeanalizować kilka spraw. Po pierwsze warto przyjrzeć się liście gości weselnych. Jeżeli przeważają młode osoby to wybór DJ-a będzie zdecydowanie mniej ryzykowny. Natomiast, gdy weselnicy są starsi warto postawić na sprawdzony zespół. Nie należy jednak kierować się wyłącznie zdaniem gości, najważniejsze jest przecież spełnienie marzeń pary młodej. To oni przede wszystkim mają się dobrze bawić. Często wynajęcie konkretnej oprawy muzycznej jest wymuszone przez warunki panujące na sali weselnej. Jeśli nie dysponuje się wystarczającą ilością miejsca dla zespołu, Dj będzie najlepszym rozwiązaniem. Liczy się też oczywiście budżet, wynajęcie kilkuosobowego zespołu to dość spory koszt.
Zalety zespołu
Wynajęcie zespołu weselnego to wciąż najpopularniejsze rozwiązanie. Jeżeli jest to sprawdzona grupa, wszelkie zmartwienia dotyczące atmosfery momentalnie znikają. Tego typu wykonawcy posiadają szeroki repertuar weselnych szlagierów. Jest oczywiście uzupełniany o najnowsze przeboje. Oczywiście nowożeńcy mają decydujący głos, jeśli chodzi o wybór utworów. Przy takiej muzyce wszyscy będą się dobrze bawić, szczególnie jednak starsze osoby, które są przyzwyczajone do występów na żywo.
Kolejna zaleta zespołu to fakt, że jego członkowie mogą towarzyszyć młodej parze nie tylko na weselu, ale też wcześniej zapewniając ważną oprawę muzyczną.
Warto też pamiętać, że to zazwyczaj wokalista zespołu prowadzi oczepiny i dba by wszyscy goście aktywnie uczestniczyli w zabawie.
Są też oczywiście wady zatrudnienia zespołu. Pierwsza z nich to dość duży koszt, wpływa na to często duży skład grupy.Zalety DJ-a
Wybór DJ-a również ma wiele zalet począwszy od tego, że jego wynajęcie jest tańsze. Posiada też znacznie większy repertuar niż zespół i potrafi dopasować muzykę do gustów gości. Jednakże jest bardziej popularny wśród młodszych ludzi, starsze pokolenia pomimo jego starań niekoniecznie będą zadowolone.
Może się wydawać, że DJ jedynie puszcza muzykę i na tym poprzestaje. Nic bardziej mylnego, profesjonalista w tym fachu prowadzi całe wesele łącznie z oczepinami. Kolejną zaletą tego typu rozwiązania jest mniejsza ilość przerw pomiędzy blokami muzycznymi. DJ nie musi długo odpoczywać, szybciej jest gotowy do kolejnej partii zabawy. To zaleta, jeżeli para młoda stawia na dużą porcję zabawy.
Podstawową wadą zatrudnienia DJ-a jest fakt, że może występować tylko na sali weselnej. Nie zaproponuje oprawy muzycznej podczas ceremonii w przeciwieństwie do zespołu.
Każdy wybór jest dobry
Wybór oprawy muzycznej na weselu jest bardzo ważny, w dużej mierze decyduje o powodzeniu całej imprezy. Dj i zespół muzyczny to dwie zazwyczaj wybierane opcje, obie mają swoje wady i zalety. Zdecydowanie się na konkretną powinno zostać poprzedzone dokładnym przemyśleniem zagadnienia. Liczą się takie czynniki jak gust muzyczny gości, wielkość sali weselnej, budżet. Najważniejsze jest zatrudnienie profesjonalistów, niezależnie od tego czy jest to DJ czy zespół. Sprawdzony muzyk zadba o to by wszyscy goście bawili się doskonale i przez długi czas wspominali wesele.